Siltinājums un fasāde

Es jau smejos, ka virsrakstos jāliek būvnieka vārds un apraksts par paveikto. Tad šis posms sauktos “Renārs un viņa sētnieki”.

Izdomāju izmēģināt portālu http://www.getapro.lv, lai atrastu sakarīgu būvnieku. Darbam pieteicās vairāki, bet papētot atsauksmes, parunājot ar pašiem pretendentiem, sarunājām darbam Renāru Igauni. (Šķiet, ka no Salacgrīvas).

Viss tika izrunāts jau 2018. gada ziemā – tehnoloģija, materiāli. Cilvēks gudrs, zin kā jābūt, izstāsta visu kā jābūt pēc tehnoloģijas. Darbam gan pieķērās tikai 2019. gada vasarā, kad jau paši portāla getapro.lv vadītāji rakstīja, jautājot vai viss kārtībā.

Atveda materiālus, ķērās klāt. Līdzi vadāja savu brāli, sievu, suni. Pats gandrīz nekad nestrādāja, tikai ēda semuškas un kaut ko dzēra. Sākumā diezgan aktīvi pieskatīja darbiniekus. Pamatā strādāja brālis un citi, kas ik pa laikam mainījās.

Kā pagadās ar līmeņrādi un mērkoku puslīdz taisni saurba fasādi, sasprauda kronšteinus. Renārs pats sagraizīja vati un salika uz 2 sienām. Sasprauda skrūves, sasēja ar drātīm, lai nekrīt nost un uzprasīja naudu par atbilstoši tāmei par padarīto darbu. Kaut gan iepriekš gudri stāstīja, ka vate jāliek tā, lai šuves nepārklājas, faktiski bija salikts šuve uz šuvi – 3 kārtas. Solījās ka visu novērsīs. Protams, ik pa laikam prasīja 20-nieku degvielai, lai tiktu uz objektu, bet parādījās aizvien retāk. Laiks gāja, bet darbi uz priekšu negāja.
Ap šo laiku atveda fasādi. Klāt fasādei bija arī informācija par glabāšanas nosacījumiem.
Fasādi pieņēma un izkrāva 4 viņa strādnieki. Šie izmeta visas starplikas un fasādes dēļus sakrāmēja vienu uz otra, krāsotās puses saliekot kopā. Dēļi salipa. 2 tūkstošu € fasāde – sabojāta. Un es nepārspīlēju – ikviens dēlis nolupis, sadragāts. Turklāt no kravas arī pazuda krāsas bunžas. Dusmīga zvanīju Renāram, prasīt kas par lietu – šis protams pretī, ka viņš nav vainīgs un, ka viņa darbinieki esot sētnieki, kas instrukcijas nesaprotot.
Tad vēl šad tad parādījās, atlikušās sienas šķībi saurba, uz dībeļiem sasprauda kronšteinus. Iesāka arī pamatu armēšanu, bet galīgi šķibi un nelīdzeni.
Pa to laiku objektā valdīja nenormāla miskaste, alkohola pudeles un bundžas mētājas pa stūriem.  Sapratām, ka nekas labs te vairs nenotiks un pateicām uzredzīti. Protams samaksājām par nekvalitatīvu darbu un par bojāto fasādi neko nedabūjām. Tik cik manīju, ka portālā getapro.lv viņam pāris jaunas atsauksmes – visas negatīvas. Bet profilā nomainījis bildi, vārdu un dzīvo tālāk. Šiem puskoka lēcējiem galvenā pazīme ir pļāpīgums. Visu par sevi izstāstīs, un ne tikai. Renārs, piemēram, brauc bez tiesībām un izvairās no alimentu maksāšanas…turklāt ļoti lepojas ar to. 🤦
No tā paša portāla, uzaicinājām Vladislavu, kurš diezgan smuki apmeta pamatus. Lai gan šis prieks nebija lēts, krāsojot pamanījām apmešanas defektus.


4 domas par “Siltinājums un fasāde

  1. Kaut kad 2019. gadā sanāca braukt garām un ievēroju, ka fasāde izskatījās kā pēc viesuļvētras, kaut kādas loksnes bija atrautas. Nevarēja saprast kas tur ir noticis. Tagad skaidrs, laikam inspekcija tik veikta pēc darboņiem. Protams, jūsu blogs un jūsu izvēlēts saturs, bet man kā lasītājam gribētos arī kaut ko par pašu māju un būvniecību. Citādi tāds sūdzības.lv vien sanāk. Visādi citādi vēlu veiksmi, ar būvneicību nesaistītam cilvēkam ir ļoti grūti atrast labus meistarus, bet meklējot lētā gala un bez PVN segmentā, domāju, vispār neko atrast nevar, tur pirmkārt pašam ir jābūt zinošam darbu vadītājam un darba kultūras audzinātājam.

    Patīk

    1. 2019.gadā fasāde vēl īsti nebija uzlikta. Šobrīd ir uzlikta un nekādas inspekcijas nav veiktas. Acīmredzot tā bija cita māja (jo gluži šosejas malā māja neatrodas). Šis apraksts tiešām izklausās kā sūdzības, bet nu tālāk jau būs konkrētāk par lietu. Un 50% aicināto ir offic firmas, PVN maksātāji. Bet tikpat negodprātigi, diemžēl.

      Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s